Mūsų istorija

Praktikuojančiui advokatui kilo idėja pagaminti (sukurti) švirkšto tipo sutepimo sistemą, kuri būtų pritvirtinama prie dviračio rėmo ir prijungta prie buteliuko kaklelio, bei sulygiuota su grandine taip, kad grandinė būtų sutepama važiavimo metu. Tai buvo reikalinga, kadangi tuo metu vieną kartą suteptos vaško tepalu grandinės neužtekdavo ilgam pasivažinėjimui, o įprasti tepalai taip pat būdavo netinkami, nes pajuoduodavo, pririnkdavo nešvarumų ir pavirsdavo šiurkščia pasta, dėl kurios greičiau nusidėvėdavo grandinė ir būdavo teršiama aplinka.

 

Taigi, jis subūrė tris draugus - inžinierių, farmacininką ir kolegą advokatą, kurie visi buvo kalnų dviračių sporto entuziastai bei sukūrė kompaniją. Inžinierius paruošė techninius brėžinius, ir 2003 m. buvo pagaminta pirmoji tepimo sistema, skirta sutepti dviračio grandinę važiavimo metu. Kažkuriuo metu 2003 m. viena iš partnerių žmonų, kuri taip pat buvo teisininkė, vėliau tapusi kompanijos partnere, sugalvojo šiai "sutepimo važiuojant" sistemai pavadinimą "Squirt", kas atitiko švirkštimo veiksmą - būdą, kuriuo būdavo sutepama važiuojančio dviračio grandinė.

 

Sekantis logiškas žingsnis buvo patiems pradėti gaminti tepalą šiai sutepimo sistemai. Jie susidūrė su iššūkiais siekdami sukurti draugišką aplinkai tepalą vaško pagrindu, kuri nepajuoduotų ir nepaliktų grandinės žymių ant dviratininko blauzdų. Šį procesą prižiūrėjo farmacininkas ir po išplėstinių tyrimų Pietų Afrikos sąlygomis, mes supratome, kad vaško pagrindu pagamintas tepalas buvo toks efektyvus ir ilgai veikiantis, kad jis iš karto pranoko Squirt sutepimo sistemą, kuri tapo nebereikalinga. Tuomet tepalas buvo pavadintas Squirt ir juo buvo pradėta prekiauti Pietų Afrikos parduotuvėse.

 

2004 m. Squirt buvo pristatytas Jungtinėse Valstijose ir tokios legendos kaip Ned Overend, Mike Kloser ir Travis Brown buvo tarp pirmųjų ją pripažinusių, o Giant tapo pirmuoju dideliu Squirt platintoju JAV. Įkvėpti Squirt grandinės tepalo sėkmės, mes vėliau sukūrėme Squirt BioBike dviračių ploviklį, Squirt SEAL sandariklį ir Squirt Barrier apsauginį balzamą.

 

Tai, kas pasidėjo kaip hobis, tapo profesine veikla partneriams, kuomet jie galėjo daryti tai, kas teikė jiems malonumą: dirbti dviračių sporto srityje tuo pačiu prisidedant prie aplinkos tausojimo.